XXXII Niedziela zwykła 10.11.2019

1. Dziś przed kościołem możliwość nabycia rogali świętomarcińskich, które sprzedają członkowie Domu Dziennego Pobytu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, Święto Niepodległości – 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze święte o godz. 8, 10, 17, 18:30. O godz. 8:00 msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie modlitwa pod pomnik Powstańców Wielkopolskich przy kościele. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do 20. Biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne.

3. We wtorek wspomnienie św. Jozafata. Spotkanie młodzieży z klas VII szkoły podstawowej, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, o godz. 17:00 msza święta, a następnie katecheza w kościele.

4. W środę wspomnienie pierwszych męczenników Polski.

5. W czwartek spotkanie Matek w Modlitwie po wieczornej mszy świętej w salce przy probostwie.

6. W piątek – różaniec dla mężczyzn – o godz. 19:30 w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnej modlitwy.

7. W sobotę spotkanie ERM o godz. 10 w salce. Zbiórka dla ministrantów o godz. 10 w kościele.

8. W niedzielę, podczas mszy świętej o godz. 12:15, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej będą mieć poświęcone Pismo Święte, które wręczają dziadkowie. Msza święta dla osób niesłyszących o godz. 13:15.

9. W kinie Halszka film „Nieplanowane” w czwartek o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 14:00. Film obnaża kulisy aborcji w USA oraz mechanizmy klinik aborcyjnych. Jednocześnie uświadamia, jak niezbywalne są takie wartości jak: życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci i szacunek dla niego. Polecamy serdecznie ten film uwadze wszystkich parafian.

10. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Korowodu i Balu Świętych – Siostrom Franciszkankom Rodziny Maryi – szczególnie s. Monice i p. Katarzynie oraz młodzieży ze świetlicy Betlejemka oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach za udostępnienie szkoły. Dziękujemy również s. Grażynie oraz Spółdzielni Socjalnej Talent za ufundowanie nagród dla dzieci.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Misyjne Drogi, Niedziela oraz Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, Misyjne Drogi, Niedziela oraz Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.