XXV NIEDZIELA  ZWYKŁA
19.09.2021

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; we wtorek świętośw. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek św. Pio z Pietrelciny; w sobotę bł. Władysława z Gielniowa.

2. W poniedziałek – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.30 do godz. 20.00, a w środę od godz. 10.00 do 17.00.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i owocne przeżycie odpustu parafialnego.

4. W sobotę 25.09. o godz. 11.00 swoje spotkanie w kościele mają kandydaci do bierzmowania z wszystkich kl. VII. Spotkanie poprowadzi o. Ignacy.

5. Również w sobotę o 10:00 w salce spotkanie ministrantów.

6. W niedzielę 19 września o godz. 16:30 odbędzie się w Katedrze w Poznaniu premiera Verba Sacra w ramach cyklu Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Zostaną zaprezentowane fragmenty Księgi Psalmów. Komentarz poprowadzi nasz współbrat o. prof. dr hab. Adam Ryszard Sikora OFM.

7. Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii będzie miało miejsce 6.11.2021 z soboty na niedzielę. Jak będziemy się przygotowywać do tego wy-darzenia i jaki będzie program – podamy w najbliższym czasie.Prosimy tak zaplanować sobie czas, by nikogo nie zabrakło na tym Nawiedzeniu.

8. Spółdzielnia Socjalna „Talent” i Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnościa-mi, prowadzone przez siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Szamotułach przy ul. Lipowej 27, zapraszają na Jesienny Kiermasz Rękodzieła w dniach 21-25 września (wtorek- sobota) w go-dzinach od 9:00 do 18:00. Fundusze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na integrację społeczną uczestników i działalność placówki.

9. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Niedziela.Polecamy także Kalendarze Misyjne na 2022r. w cenie 3,50 zł. Nabywając ten kalendarz wspieramy nasze fran-ciszkańskie dzieła misyjne.

10. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teodor Bańczyk, śp. Adam Miężał i śp. Krystyna Białasik-Grzegorzewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom kościoła i klasztoru oraz tym, którzy się z nami łączą przez Internet, składamy serdeczne podziękowania za modlitwę, złożo-ne ofiary i wszelką życzliwość. Niech Pan obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem.

Franciszkanie