VI Niedziela Zwykła 16.02.2020

1. W poniedziałek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20.

2. We wtorek spotkanie młodzieży z klas VII szkoły podstawowej, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O godz. 17 msza święta, a następnie katecheza w kościele.

3. W środę spotkanie młodzieży z klas VIII szkoły podstawowej, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O godz. 17 msza święta, a następnie katecheza w kościele.

4. W piątek zapraszamy wszystkich mężczyzn – młodszych i starszych, bez względu na stan cywilny – na męski różaniec o godz. 19:15 w kaplicy Matki Bożej. Różaniec ten jest okazją do wspólnej modlitwy o dobre wypełnianie swojego życiowego powołania, za nasze rodziny, naszą Ojczyznę oraz duchowym przygotowaniem do nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

5. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wykład pani Aleksandry Gil pt. „Cyberświat – szansa czy zagrożenie”, w piątek o godz. 16:30 do Domu Pielgrzyma przy Bazylice.

6. W sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła. Spotkanie ERM o godz. 10 w salce.

7. Dziękujemy za ofiary z minionej niedzieli gospodarczej 4200 zł – Bóg zapłać.

8. Prosimy wszystkich Parafian o ofiary na Daninę Diecezjalną. Ofiary można składać do skarbony z tyłu kościoła oraz podczas zbierania składki. Tym, którzy już to uczynili, dziękujemy – Bóg zapłać.

9. Już dziś zachęcamy do dobrego przeżycia zbliżającego się czasu Wielkiego Postu. Jako pomoc proponujemy książeczkę „40 dni z Bogiem – pomocnik wielkopostny” z fragmentem Ewangelii na dany dzień, cytatem papieża Franciszka, krótką modlitwą oraz radą – postanowieniem na dany dzień. Proponujemy również „Zdrapkę Wielkopostną”, czyli 40 zadań – ćwiczeń dla ducha i ciała, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Książeczka oraz zdrapka do nabycia w zakrystii w cenie 3 zł.

10. Parafia z Bazyliki Mniejszej w Szamotułach organizuje pielgrzymkę na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, połączoną ze zwiedzaniem Warszawy w dniach 6-7 czerwiec br. Cena to 305 zł. Zapisy w biurze parafialnym przy Bazylice. Szczegółowy plan jest na tablicy ogłoszeń.

11. Siostry Urszulanki z Pniew zapraszają dorosłych na rekolekcje do sanktuarium św. Urszuli w Pniewach w dniach od 28 lutego do 1 marca. Tematem rekolekcji będzie „ Empatia i asertywność, a miłość w małżeństwie i rodzinie”. Prowadzący ks. Marek Dziewiecki. Więcej informacji oraz dane potrzebne do zgłoszenia, umieszczona są na tablicy ogłoszeń.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Miłujcie się oraz dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki.