III Niedziela Adwentu
.12.2017

1. Dziś o godz. 13:00 w TV Polonia transmisja Mszy świętej z Bazyliki Mniejszej.

2. Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Na zakończenie rorat w piątek wspólnie zapalimy lampki na choince przed Kościołem. Dla młodzieży i dorosłych roraty w sobotę o godz. 6:00 – poprzedzone śpiewem Godzinek o godz. 5:40.

3. Przez cały adwent trwał konkurs dla dzieci wraz z rodzicami na własnoręcznie przygotowany żłóbek. Od poniedziałku do piątku południa – na fanpage’u naszej Parafii – można głosować na najładniejszą z prac poprzez polubienie. Praca, która będzie mieć najwięcej polubień zwycięży. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Rozstrzygnięcie konkursu podczas ostatnich rorat w piątek. Prace można zobaczyć na bocznych ołtarzach w Kościele.

4. W poniedziałek przypada 22 rocznica śmierci wikariusza naszej parafii śp. ks. Kazimierza Stankowskiego, oraz 7 rocznica śmierci proboszcza śp. ks. kanonika Henryka Szklarka-Trzcielskiego. Pamiętajmy o naszych zmarłych duszpasterzach polecając Ich Miłosierdziu Bożemu. Z powodu przygotowań do świąt w Kościele, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek – dzień adwentowej spowiedzi parafialnej z udziałem księży z dekanatu w godzinach: 8:30-10:00, 10:30-12:00, 14:00-15:30, 16:00-17:30, 18:00-20:00. Prosimy przystąpić tego dnia do sakramentu pojednania, aby nie odkładać spowiedzi na ostatni moment. Podczas spowiedzi będzie możliwość nabycia opłatków oraz świec, jak również złożenia ofiary na rzecz działalności Caritas. W Bazylice Mniejszej spowiedź św. całodzienna będzie w sobotę.

6. Z racji spowiedzi w dekanacie, w tym tygodniu biuro parafialne popołudniem będzie nieczynne.

7. Prosimy Parafian o przynoszenie w doniczkach Gwiazd Betlejemskich do dekoracji świątecznej. Kwiaty prosimy składać w zakrystii do piątku. .

8. W zakrystii i biurze parafialnym rozprowadzane są poświęcone opłatki oraz świece Caritas w cenie: mała świeca 6 zł. duża 13 zł.

9.  Za tydzień IV niedziela adwentu oraz Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte niedzielne o godz. 7:00, 8:00, 9:45, 11:00, 12:15 i w Kąsinowie o godz. 8:45. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Wieczorem – Pasterka – w Kąsinowie o godz. 21:00, w Kościele parafialnym o godz. 22:00 i 24:00. Zachęcamy tego dnia do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

10. W poniedziałek 25 grudnia uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 8:00, 9:45, 11:00, 12:15 i 18:30 – nie będzie Mszy o godz. 7:00 i 20:00 oraz w Kąsinowie.

11. We wtorek 26 grudnia święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika – Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie jedynie Mszy Świętej o godz. 20:00. Po Mszach Świętych przed Kościołem zbiórka do puszek na KUL i WT UAM w Poznaniu oraz szkoły katolickie. O godz. 16:00 zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie wraz z naszym parafialnym zespołem muzycznym Effatha. .

12. Podziękowanie za ofiary z racji niedzieli gospodarczej – 4750 zł – Bóg zapłać. Także serdeczne podziękowania składa Parafianom, ks. Marek Brdęk – proboszcz z Jeżewa – który uzbierał 5103 zł i 10 Euro.

13.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Olszowska, śp. Walter Herz, Dobry Jezu, a nasz Panie…