Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocna
15.04.2018

 

1. Dziś Niedziela Biblijna, rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego, Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. W naszej Parafii także niedziela gospodarcza – składkę zebraną podczas Mszy świętej przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z wymianą instalacji elektrycznej w Kościele oraz na spłatę zadłużenia za prace projektowe przy adaptacji klasztoru na mieszkania.

 

2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20. Biuro parafialne popołudniem będzie nieczynne.

 

3. W środę spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy II gimnazjum o godz. 17:00 – Msza święta i następnie katecheza w Kościele. O godz. 19:00 biuro dla narzeczonych.

 

4. W niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

 

5. Osoby, które włączyły się w akcję „Przygarnij ucznia” wobec dzieci z Etiopii proszone są o kontakt z ks. Markiem.

 

6. Parafia organizuje 9 dniową autokarową pielgrzymko – wycieczkę do Włoch w terminie od 23 czerwca do 1 lipca br. W programie: Werona, Monte Casino, Neapol, Pompeje, Monte Sant Angelo, San Giovanni Rotondo, Manopello, Loretto, Wenecji oraz jeden pełen dzień wypoczynku nad Morzem, w drodze powrotnej wizyta na Kahlenbergu. Cena to 1190 PLN + 300 Euro. Zapisy w biurze parafialnym wraz z wpłatą 500 zł do końca kwietnia. Szczegółowy plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Parafii.

 

7. Informacja od Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły:
Z upoważnienia Kancelarii Prezydenta RP informuję, iż Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzej Duda w ramach cyklu otwartych spotkań z mieszkańcami naszego kraju, planuje również pobyt w Szamotułach. Spotkanie Pana Prezydenta z mieszkańcami naszego regionu ma się odbyć 16 kwietnia 2018r. ok. godz. 17.00 w Szamotułach na terenie Zamku Górków. Wejście na teren od strony Parku Sienkiewicza (furtką przy starym Sanguszku) oraz od strony Parku Zamkowego (furtką przy Baszcie). Z uwagi na procedury bezpieczeństwa obowiązujące podczas wizyty głowy państwa osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu z Panem Prezydentem mogą przybywać na wyznaczone miejsce już 2 godziny wcześniej tj. ok. godz. 15.00.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisława Kurek, śp. Helena Przewoźna, śp. Marianna Koput. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

ks. Piotr Mamet – proboszcz