XIX Niedziela Zwykła 12

• Wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;
• Środa – uroczystość Wniebowzięcia NMP;
• Piątek – wspomnienie św. Jacka;
• Sobota – wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak.

2. Dziś przed Kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Poznaniu.

3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20.

4. We wtorek Msza święta o godz. 17:00 w bocznej kaplicy – przy ołtarzu św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godz. 18:30 Msza święta z uroczystości.

5. W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święta jak w niedzielę – oprócz Mszy świętej o godz. 18:30. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy świętej. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać wiązanki kwiatów. Po Mszach świętych przed Kościołem zbiórka na Caritas Archidiecezjalną. O godz. 17:00 w klasztorze koncert Pawła Bączkowskiego pt. „Country… dziennik codzienności”.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Bazylice w Szamotułach.

7. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego ks. Mateusz Kubiak z dniem 25.08 br. mianowany został wikariuszem parafii NMP Wniebowziętej w Śremie.Dziękujemy za prace duszpasterską i życzymy błogosławieństwa od Chrystusa Dobrego Pasterza. Do parafii przychodzi ks. Łukasz Wegner życzymy owocnej pracy w duszpasterstwie.

8. Na prośbę Księdza Proboszcza, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki mianował członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej na okres 4 lata następujących Parafian: Katarzynę Major, Małgorzatę Smoleńską, Ewę Walerczyk, Edytę Biedną, Wojciecha Kaczmarka, Michała Galanciaka.