XXXII Niedziela Zwykła 11
.11.2018

1. Dziś przed Kościołem możliwość nabycia rogali świętomarcińskich które sprzedają członkowie Domu Dziennego Pobytu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy współudziale Caritas.

2. Burmistrz MiG Szamotuły oraz Starosta Szamotulski zapraszają dziś na uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości: o godzinie 12:00 Msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej w Szamotułach, a następnie na Rynku uroczystości z udziałem grup rekonstrukcji historycznych. O godz. 19:30 Muzyczna Gala Niepodległości ze wspólnym śpiewem pieśni powstańczych i legionowych w Bazylice Mniejszej w Szamotułach

3. W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata. Biuro parafialne rano i popołudniem będzie nieczynne, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20.

4. We wtorek wspomnienie świętych Pierwszych Polskich Męczenników, spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej o godz. 17:00 Msza święta,
a następnie katecheza w Kościele.

5. W środę spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas 3 gimnazjalnych o godz. 17:00 Msza święta, a następnie katecheza w Kościele.

6. W piątek spotkanie młodzieży o godz. 19:15 w salce.

7. W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, spotkanie dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych o godz. 10:00 w salce.

8. W przyszła niedzielę Msza święta dla osób niesłyszących o godz. 13:15.

9. Szkoła Muzyczna w Szamotułach zaprasza w piątek 16 listopada br. o godz. 18:00 na koncert z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Usłyszymy utwory: K. Szymanowskiego, W.A. Mozarta, I.J. Paderewskiego, F. Chopina. Wstęp wolny.

10. Są jeszcze wolne miejsca na parafialny wyjazd – 21 listopada br. – śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W programie m.in. zwiedzanie muzeum poświęconego błogosławionemu, Centrum Formacji Młodzieży w Górsku, sanktuarium MB Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, siedziby Radia Maryja i TV TRWAM oraz inne ciekawe miejsca. Koszt to 100 zł od osoby. Zapisy bezpośrednio u ks. Łukasza.

11. Informujemy, że od połowy października br. przestał działać punkt Słoneczko. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom – na czele z p. Jadwigą Skoracką – które przez wiele lat bezinteresownie i z wielkim poświęceniem i oddaniem angażowały się w pomoc drugiemu człowiekowi. Bóg zapłać.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Maćkowiak, śp. Jadwiga Wolnicka,  śp. Tadeusz Giera. Dobry Jezu, a nasz Panie…