XXIV Niedziela zwykła 15.09.2019

1. Dziś dzień naszego odpustu parafialnego, o godz. 12:15 – msza święta odpustowa. Podczas tej mszy świętej dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory – dożynki parafialne. Po mszach świętych możliwość nabycia u Ojca Oblata kalendarza misyjnego na rok 2020.

2. W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20.

3. We wtorek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – założyciela Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. 80. rocznica agresji sowieckiej na Polskę.

4. W środę święto św. Stanisław Kostki – patrona Polski oraz młodzieży, dzień imienin księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego. Zapraszamy Służbę Liturgiczną na mszę świętą o godz. 17, a następnie spotkanie w kościele. Zachęcamy także wszystkich chłopaków, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu.

5. W czwartek spotkanie grupy Matki w modlitwie po mszy świętej wieczornej w salce.

6. W piątek wspomnienie męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy.

7. W sobotę święto św. Mateusza. Msza święta z okazji 100 – lecia Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach o godz. 10:00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. W niedzielę podczas mszy świętej o godz. 12:15, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej będą mieć poświęcone łańcuszki z krzyżami, które wręczą rodzice. Podczas mszy świętej o godz. 20 usłyszymy świadectwo członka wspólnoty męskiej Wojownicy Maryi. Chcemy podobną grupę utworzyć wśród mężczyzn w naszej parafii, dlatego wszystkich panów zapraszamy. Po mszach świętych zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu i szkoły katolickie.

9. Dziękujemy za ofiary z minionej niedzieli gospodarczej – 3820 zł – Bóg zapłać.

10. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do śpiewu w chórku Rozśpiewane Anioły, który prowadzi śpiew na mszach świętych w niedzielę o godz. 12:15. Próba chętnych dzieci w niedzielę o godz. 11:00 w salce przy probostwie.

11. W związku z wypisywaniem się uczniów z lekcji religii przypominamy, że uczestnictwo w katechezie szkolnej jest okazją do poznania i pogłębienia swojej wiary oraz istotnym warunkiem przygotowania oraz przystąpienia do sakramentów świętych – Eucharystii, Bierzmowania, Małżeństwa. Uczestnicząc w katechezie szkolnej, uczeń daje swoim rówieśnikom świadectwo wiary. Prosimy rodziców o rozmowę ze swoimi dziećmi na ten temat.

12. Parafia z Bazyliki Mniejszej w Szamotułach zaprasza na koncert w ramach przygotowań do przyszłorocznej uroczystości 50. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu MB Pocieszenia – Szamotuł Pani w piątek 20 września około godz. 19:15.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lech Kaźmierski, śp. Ryszard Weimann. Dobry Jezu, a nasz Panie…