Niedziela Wielkiego Postu
.02.2018

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes. Rozpoczynamy tydzień modlitwy o trzeźwość narodu. Polecamy tą sprawę pamięci modlitewnej.

2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20.

3. W środę nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Gałowie przy figurze o godz. 16:00.

4. I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 do 18:30 – prowadzi Straż Honorowa.

5. I piątek miesiąca – spowiedź dla dzieci od godz. 16:00 do godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych od godz. 17:30 do 18:30. Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17:30, dla dorosłych o 18:00 – rozważania poprowadzi Rodzina Różańcowa, a dla młodzieży o godz. 19:15

6. I sobota miesiąca – Różaniec fatimski o godz. 7:30, Msza święta o godz. 8:00, a następnie nowenna ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Odwiedziny chorych Parafian z posługą sakramentalną od godz. 9:00.

7. W niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:45; w kaplicy Domu Dziecka o godz. 17:00.

8. Do końca Wielkiego Postu Caritas parafialna będzie prowadziła zbiórkę trwałych produktów żywnościowych dla osób potrzebujących w naszej wspólnocie parafialnej.

9. 6. marca w Bazylice Mniejszej w Szamotułach o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 70-lecia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na Szamotulskiej Ziemi. Zapraszamy do udziału.

10. Wczoraj zakończyła się Parafialna Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Jako pamiątkę, uczestnicy ofiarowali dla naszej Parafii figurkę Dzieciątka Jezus, które będzie w  żłóbku podczas świąt Bożego Narodzenia.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefania Straśko, Maria Teresa Krystofiak, Tadeusz Olszowski.. Dobry Jezu, a nasz Panie…