XIX NIEDZIELA ZWYKLA    07.08.2022

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – Dominikanów, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyż, dz. i m., patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca, diak. I m, w czwartek święto św. Klary z Asyżu dz., założycielki II Zakonu św. Franciszka – zwany Klaryskami.
2. W poniedziałek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00; w środę – od godz. 9.30 do 18.30.
3. W poniedziałek 15.08 – uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana w pobożności ludowej świętem Matki Bożej Zielnej. Przed każdą Mszą św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie bukiety zbóż i kwiatów. Obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów na zakończenie  Mszy św.
4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remont kościoła i klasztoru a przed kościołem zbiórka na KUL,WT UAM i szkoły katolickie
5. Rozpoczęliśmy remont Kaplicy Matki Bożej i św. Antoniego. Polecamy tę pracę waszym modlitwom i ofiarności.
6. Zapraszamy 15 sierpnia o godz. 17.00 na koncert zespołu Black Noise (czyt. blak nius) w ramach Koncertowego Lata SzOK , który odbędzie się w naszym wirydarzu klaszornym. Zespół, wykona koncert pt. „Przeraźliwe Echo Trąby Ostateczney Albo Siedem Obrazów Spomiędzy Światów”. Ten oryginalny tytuł nawiązuje do zapomnianego poematu wydanego w 1670 roku wielkopolskiego zakonnika franciszkanina re-formaty a przy tym poety i kaznodziei o. Klemensa Bolesławiusza. Dzieło to traktuje o „czterech rzeczach ostatecznych” jakimi są: śmierć, sąd, niebo i piekło. Wszystkie utwory oparte są na muzyce ludowej (przede wszystkim pieśniach obrzędowych i dziadowskich), na ludowych legendach i podaniach, domysłach i fantazjach etnogra-fów, oraz artystycznej wyobraźni autora Jacka Hałasa. Zapraszamy – wstęp wolny.
7. W ubiegłym tygodni odeszli do wieczności: śp. Hanna Stachura i śp. Paweł Misiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom kościoła i klasztoru, za życzliwość i składane ofiary. Niech Pan obdarza wszystkim pokojem.

Franciszkanie