II NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022

1. W tym tygodniu wspominamy: – w poniedziałek : św. Antoniego, opata. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00; – w środę św. Jana Sebastiana Pelczara, biskupa. W tym dniu adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 9.30 do 18.30 w int. nowych powołań. W piątek wspominamy św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę, oraz obchodzimy Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka.
2. Od wtorku do święta Nawrócenia św. Pawła przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie trwanie tego tygodnia uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła ( modlitwa, post, jałmużna itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Z tej racji zapraszamy wszystkich lektorów z grona ministrantów, szafarzy oraz te osoby, które czytają lekcję podczas Mszy św. na spotkanie do salki w piątek na godz. 19.30.
4. W tym tygodniu w ramach kolędy zapraszamy do kościoła na wieczorną Msze św. w poniedziałek – mieszkańców z ulicy Gąsawskiej, Jagiełły i Jana Pawła II; we wtorek z ulicy Kazimierza Wielkiego, Bolesława Krzywoustego i Lipowej; w środę z ulicy Kolarskiej; w czwartek z ulicy Łąkowej, Łokietka, Łopińskiego, Łuczniczej, Maya, Mieszka I, Młyńskiej i Nowej; w piątek z ulicy Ostroroga, Paterki, Pływackiej, Przybrodzkiej, Rabesa, Robotniczej, Ratuszowej; w sobotę z ulicy Rzecznej, Sikorskiego, Składowej, Snopka, Sprinterskiej, Staszica, Strumykowej, Sosabowskiego;
5. W czwartek o godz. 19.30 w salce spotkanie opłatkowe dla świeckich szafarzy komunii św.
6. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” .
7. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny.
8. Zapraszamy do kina „Halszka” na film pt.: Nędzarz i madame” w sobotę 22.01 o godz. 12.00. Osoby, które zapisały się na listę, lub chcą jeszcze się dopisać prosimy o wpłatę 14 zł . Bilety będą rozdawane w kinie przed seansem.
9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Radio Emaus.
10. W minionym tygodniu odszedł do Pana po nagrodę życia wiecznego: śp. Jerzy Zieliński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom i Dobrodziejom kościoła i klasztoru
oraz z tym, którzy się z nami łączą przez Internet, składamy serdeczne podziękowania
za modlitwę, życzliwość i ofiary. Niech dobry Bóg obdarza wszystkich swoim
błogosławieństwem.

Franciszkanie

Kolęda w parafii św. Krzyża w Szamotułach 2022

W kościele na Mszy św. o godz. 18.30

17.01 – Ulica: Gąsawska, Jagiełły i Jana Pawła II
18.01 – Ulica: Kazimierza Wielkiego, Bolesława Krzywoustego i Lipowa
19.01 – Ulica Kolarska;
20.01 – Ulica Łąkowa, Łokietka, Łopińskiego, Łucznicza, Maya, Mieszka I, Młyńska i Nowa;
21.01 – Ulica Ostroroga, Paterki, Pływacka, Przybrodzka, Rabesa, Robotnicza, Ratuszowa
22.01 – Ulica. Rzeczna, Sikorskiego, Składowa, Snopka, Sprinterska, Staszica, Strumykowa, Sosabowskiego;
24.01 –Ulica: św. Stanisława, Szamotulczyka, Szamotulskiego;
25.01 – Ulica Sportowa.
26.01 – Ulica Szachowa;
27.01 – Ulica Tenisowa
28.01 – Ulica Tielt, 3 Maja i Wicherkiewiczowej, Aujazdeckiego
29.01 – Ulica Wioślarska, Zacisze i Zygmunta Starego
31.01 – Ulica Wojska Polskiego.