III Niedziela Zwykła 26.01.2020

1. Dziś podczas mszy świętej o godz. 11:00 śpiewać będzie chór kameralny Vivace z Pamiątkowa. Po mszach świętych przed kościołem zbiórka na Radio Emaus.

2. Do piątku – włącznie – msze święte w tygodniu o godz. 7:00. Biuro parafialne czynne tylko przed południem.

3. We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

4. W piątek wspomnienie św. Jana Bosko.

5. I sobota miesiąca, różaniec fatimski o godz. 7:30, msza święta o godz. 8:00 z nowenną ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Odwiedziny chorych Parafian z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.

6. W niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie świec podczas każdej mszy świętej – prosimy przynieść swoje świece. Podczas mszy świętej o godz. 12:15 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej będą mieć poświęcone świece, które wręczą ojcowie chrzestni. Po mszach świętych zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe. Zachęcamy Parafian do modlitwy i okazania życzliwości posługującym na terenie naszego miasta Siostrom Franciszkankom Rodziny Maryi oraz Siostrom Służebniczkom Niepokalanego Poczęcia NMP.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem – rozważania Ewangelii na każdy, Niedziela oraz dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki. Przypominamy, że w sobotę i niedzielę transmitujemy msze święte przez radio, które można słuchać na stronie internetowej parafii.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leokadia Kałek. Dobry Jezu, a nasz Panie…

9. Kolęda będzie trwała do środy 29 stycznia. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kolędy – a chciałyby – prosimy o zgłoszenie dziś w zakrystii. Zgłoszone rodziny odwiedzimy w środę 29 stycznia, po wcześniejszym umówieniu.

10.  Plan kolędy:

27.01.2020 – poniedziałek – od godz. 15:00
1. Szamotuły, al. Jana Pawła (od nr 71 do początku)

28.01.2020 – wtorek – od godz. 15:00
1. Szamotuł, ul. Ratuszowa, Franciszkańska

29.01.2020 – środa – wg wcześniejszych ustaleń
1. Dodatkowa

Na kolędę, prosimy o pojazd po księdza i ministrantów na probostwo 15 minut wcześniej.