Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne

 

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 

1. Zgodnie z wytycznymi w naszym Kościele może przebywać 55 osób podczas każdej mszy świętej. Miejsca są wyznaczone – zaznaczone kartką na ławce – i tam prosimy siadać. Przypominamy, że wszyscy mają obowiązek zasłaniania maską ust i nosa – prosimy tego przestrzegać. Do Komunii świętej przystępujemy w dwóch rzędach. Patrząc od ołtarza – po lewe stronie – osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę – do czego w obecnej sytuacji szczególnie zachęcamy i jest rekomendowane przez Księdza Arcybiskupa. Komunię przyjmujemy na lewą rękę – podtrzymywaną przez prawą, a następnie od razu przy kapłanie, prawą ręką przyjmujemy do ust. Te osoby przyjmują Komunie świętą w pierwszej kolejności. Następnie po prawej stronie – od kaplicy Matki Bożej – osoby przyjmujące Komunię świętą do ust.

 

2. Wszystkie msze święte w niedziele i tygodniu są codziennie odprawiane. Odwołana jest tylko msza święta w Kąsinowie.

 

3. Nabożeństwo majowe w łączności z Nowenną do Ducha Świętego codziennie o godz. 18:00

 

4. Sakrament spowiedzi świętej 30 minut przed każdą mszą świętą.

 

5. Codziennie o godz. 20:30 modlitwa różańcowa o ustanie pandemii kornawirusa.

 

6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i w czwartek od godz. 10 do godz. 12. W środę o godz. 19:00 dla narzeczonych.

 

7. We wtorek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

8. W przyszła niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, koniec okresu Wielkanocnego.

 

9. Dziękujemy wszystkim osobom za ofiary przesyłane na konto bankowe na potrzeby parafii oraz składane podczas mszy świętej. Ofiary można przekazywać na konto bankowe ( numer konta jest na stronie internetowej parafii w zakładce KONTAKT) oraz poprzez aplikację DROGOWSKAZ. Można także na konto bankowe przesyłać ofiary za zamówione – zarezerwowane – intencje mszalne.

 

10. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.

 

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Piotr Borowiec, śp. Tomasz Adamczak, śp. Marianna Piechaczyk. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

12. Komunikat w sprawie nauk przedmałżeńskich:

W związku z przedłużającym się okresem epidemii od 25 maja br., wprowadzamy możliwość uczestniczenia w katechezach przedmałżeńskich online. Każdorazowo cykl katechez rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 19:00 i trwa do soboty włącznie, czas trwania każdej katechezy – 90 minut. Jest to rozwiązanie tymczasowe, tylko na okres trwania ograniczeń związanych z epidemią, dlatego obowiązują dodatkowe zasady:
Katechezy kierowane są wyłącznie do par, które planują ślub w roku 2020;
Brać mogą udział tylko pary, które będą udzielały sobie sakramentu na terenie Archidiecezji Poznańskiej.
Zapisy tylko na stronie: https://www.dr.archpoznan.pl według podanych tam zasad.
Żaden inny podmiot nie ma pozwolenia na prowadzenie katechez online.

 

ks. Piotr Mamet – proboszcz