V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

1. Wczoraj rozpoczęło się w naszej Archidiecezji Poznańskiej nawiedzenie Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej, które trwać będzie do 26 września 2020 roku. W tym czasie Matka Boża nawiedzać będzie wszystkie parafie naszej archidiecezji. Do naszej parafii przybędzie w poniedziałek 22 czerwca 2020 roku, a do Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi 23 czerwca 2020 roku. Przygotowujemy się już teraz do tego nawiedzenia, poprzez odmawianie codziennie podczas nabożeństwa majowego modlitwy zaproszenia Matki Bożej.

2. Nabożeństwo majowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00. Dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy w poniedziałek, wtorek i środę. Dziś zapraszamy mieszkańców wiosek: 1 kapłan: godz. 16:00 – Kępa, godz. 16:30 – Piaskowo. 2 kapłan: godz. 16:00 Jastrowo i Ostrolesie, godz. 16:30 – Przyborówko, o godz. 17:00 – Gałowo.

3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20.

4. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej: w środę, w czwartek i w piątek o godz. 19:00. W piątek o godz. 18:30 msza święta dla wszystkich dzieci przed uroczystością I Komunii świętej. W sobotę o godz. 10:00 spowiedź dla dzieci, a następnie dla członków rodzin. Okazja do spowiedzi będzie także w sobotę przed msza świętą o godz. 17 i 18:30.

5. W czwartek spotkanie grupy Matki w modlitwie o godz. 19:15 w salce.

6. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, o godz. 17:30 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w salce przy probostwie.

7. W sobotę spotkanie ERM o godz. 10 w salce, zbiórka ministrantów o godz. 11 w kościele.

8. W niedzielę uroczystość I Komunii świętej podczas mszy świętej o godz. 12:15. Po mszach świętych zbiórka na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

9. Dziękujemy za ofiary z minionej niedzieli gospodarczej – 5120 zł. Bóg zapłać

10. Informujemy, że próby dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę – 27, 28, 29 maja br. – o godz. 19:00. Obecność wszystkich obowiązkowa.

11. Nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjno- rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży nad morze, do Władysławowa w dniach od 8 do 13 lipca br. Cena wyjazdu to 450 zł. Zapisy wraz z wpłatą 100 zł. w biurze parafialnym.

12. Zapraszamy do włączenia się w akcję Pieluszka dla Maluszka organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Dary można przynosić do zakrystii do przyszłej niedzieli.

13. Prosimy o przynoszenie fantów na festyn parafialny, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca br.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Misyjne Drogi, a dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki.

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lech Józefowicz. Dobry Jezu, a nasz Panie…