III Niedziela Adwentu 16.12.2018

1. Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Na zakończenie rorat – w piątek – wspólnie zapalimy lampki na choince przed Kościołem. Dla młodzieży i dorosłych roraty w sobotę o godz. 6:00 – poprzedzone śpiewem Godzinek o godz. 5:45.

2. Przy zakrystii i w biurze parafialnym rozprowadzane są poświęcone opłatki, sianko na stół wigilijny oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie: mała świeca 6 zł. duża 13 zł.

3. Z racji spowiedzi w dekanacie, w tym tygodniu biuro parafialne po południu będzie nieczynne

4. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20.

5. We wtorek przypada 8 rocznica śmierci ks. kanonika Henryka Szklarka – Trzcielskiego oraz 23 rocznica śmierci ks. wikariusza Kazimierza Stankowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszych zmarłych duszpasterzach polecając Ich Miłosierdziu Bożemu. Msza święta w Ich intencji w piątek o godz. 18:30.

6. W czwartek parafialny dzień spowiedzi świętej w godzinach: od 8:30 – 10:00, 10:30 – 12:00, 14:00 – 15:30, 16:00 – 17:00, 17:30 – 18:30, 19:00 – 20:00. Zachęcamy, abyśmy przez sakrament pokuty pojednali się z Bogiem i bliźnimi, by każdy z czystym sercem i sumieniem mógł przełamać się opłatkiem i przyjąć Chrystusa Eucharystycznego w Komunii Świętej. Podczas spowiedzi będzie możliwość nabycia opłatków oraz świec, jak również złożenia ofiary na Caritas. W Bazylice Mniejszej spowiedź św. całodzienna będzie w sobotę.

7. Do czwartku można przynosić do zakrystii gwiazdy betlejemskie. Można też złożyć ofiarę na dekorację świąteczną do skarbony ustawionej pod chrzcielnicą.

8. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy tak licznie i hojnie odpowiedzieli na prośbę Caritas i przynieśli wypełnione Tytki Charytatywne – dzieląc się z potrzebującymi różnymi darami. Produkty zostały rozdzielone wśród biednych, samotnych i potrzebujących oraz przekazane Siostrom, które prowadzą jadłodajnię w Szamotułach. Dziękujemy również działaczom i wolontariuszom Caritas za zorganizowanie wigilii dla samotnych i bezdomnych.

9. Bóg zapłać za ofiary z racji niedzieli gospodarczej w wysokości 5500 zł.

10. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w czasie wakacji letnich – od 22 czerwca do 2 lipca 2019 r. Cena to 3699 zł + 220 Euro. Szczegółowy plan jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Parafii. Zostało kilka wolnych miejsc. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 1000 zł.