Ogłoszenia parafialne (test)

 

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dziś dzieci przygotowujące się do I-wszej Komunii składają przyrzeczenia abstynenckie podczas Mszy świętej o godz. 12:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:45, a w kaplicy Domu Dziecka o godz. 17:00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Michał Nowak – wikariusz z Bazyliki Mniejszej w Szamotułach.

 

2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19 do godz. 20.

 

3. W środę spotkanie dla młodzieży z klasy II przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – grupa pana katechety Michała Galanciaka – o godz. 17:30 w salce przy probostwie.

 

4. W czwartek:

– Caritas parafialna wydawać będzie żywność dla osób zgłoszonych do programu FEAD od godziny 15 do godziny 16 w salce przy probostwie. Prosimy o przybycie w wyznaczonych godzinach;

– spotkanie dla młodzieży z klasy III przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – o godz. 17:00 Msza święta, a następnie katecheza w Kościele.

 

5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o 18:00 – prowadzi parafialna grupa Caritas, a dla młodzieży o godz. 19:15. Po drodze Krzyżowej o godz. 19:15 spotkanie dla młodzieży w salce przy probostwie.

 

6. W związku z Wielkim Postem zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do udziału w konkursie pt. Moja stacja Drogi Krzyżowej. Technika pracy dobrowolna, a podpisane prace prosimy przynosić na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu przed Niedzielą Palmową.

 

7. W sobotę ks. Marek odwiedzi chorych parafian z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Spotkanie dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych w salce przy probostwie o godz. 11:00.

 

8. Za tydzień niedziela gospodarcza na malowanie wnętrza Kościoła oraz wymianę instalacji elektrycznej, a po Mszach Świętych zbiórka do puszek na dzieło Ad Gentes – przeznaczona na misje.

 

9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy chrzcielnicy.

 

10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 24 czerwca do 4 lipca 2017 roku. Cena 2050 zł plus 100 euro. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń, a zapisy w biurze parafialnym.

 

11. Od przyszłej niedzieli w Bazylice Mniejszej w Szamotułach rozpoczną się rekolekcje charyzmatyczne, które poprowadzi wspólnota Mocni w Duchu na czele z o. Pawłem Sawiakiem. Szczegóły na plakacie w wejściu do Kościoła.

 

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Harajon. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

ks. Piotr Mamet