Petrus

Firma „PETRUS” przy Parafii Świętego Krzyża w Szamotułach, powstała w 2014 r., by wyjść naprzeciw oczekiwaniom najbliższych rodzin pogrążonych utratą swoich bliskich. Często w tych trudnych chwilach rodziny borykają się z trudnościami i szeregiem formalności urzędniczych.

By stanąć naprzeciw tym trudnościom opiekun z Firmy „Petrus” pomaga rodzinie pogrążonej w żałobie w załatwieniu i rozwiązaniu tych nie jakże trudnych formalności.

Jako nowa firma, gwarantujemy kulturalną i na najwyższym poziomie jakość usług pogrzebowych. Jesteśmy dla Państwa dyspozycji przez 24H na dobę.

 

Co należy zrobić gdy umiera ktoś z naszych bliskich:

W sytuacji, gdy osoba bliska umiera w domu, należy:

 – wezwać lekarza, który stwierdzi zgon i wystawi kartę zgonu;

– zadzwonić do Zakładu pogrzebowego „PETRUS”, aby zgłosić przewóz – „PETRUS” pracuje 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,  zgłoszenia przyjmujemy całodobowo pod numerem: 887-420-777

– przybyć do biura obsługi zakładu pogrzebowego „PETRUS”  ul. Franciszkańska 4 – jeżeli ciało ma być odebrane w trumnie – w celu wyboru trumny i dokonania dalszych formalności pogrzebowych.
Niezwłocznie udać się (posiadając kartę zgonu wystawioną przez lekarza) do Urzędu Stanu Cywilnego, który mieści się przy ul. Rynek 10 w Szamotułach – godziny pracy Urzędu: poniedziałek 8:00 -16:00, od wtorku do piątku 7:30-15:30

 – w przypadku, gdy zgon nastąpił poza godzinami pracy Urzędu Stanu Cywilnego, można zlecić usługę przewozu zmarłego i następnie przystąpić do załatwiania pozostałych formalności.

W sytuacji, gdy osoba bliska umiera w szpitalu, należy:

– odebrać ze szpitala kartę zgonu;

– zadzwonić do Zakładu pogrzebowego „PETRUS”, aby zgłosić przewóz – „PETRUS” pracuje 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, zgłoszenia przyjmujemy całodobowo pod numerem: 887-420-777;

– przybyć do biura obsługi „PETRUS” ul. Franciszkańska 4 – jeżeli ciało ma być odebrane w trumnie – w celu wyboru trumny i dokonania dalszych formalności pogrzebowych; niezwłocznie udać się (posiadając kartę zgonu wystawioną przez lekarza) do Urzędu Stanu Cywilnego, który mieści się przy ul. Rynek 10 w Szamotułach – godziny pracy Urzędu: poniedziałek 8:00 -16:00, od wtorku do piątku 7:30-15:30;

– w przypadku, gdy zgon nastąpił poza godzinami pracy Urzędu Stanu Cywilnego, można zlecić usługę przewozu zmarłego i następnie przystąpić do załatwiania pozostałych formalności.

dsc_0255 dsc_0262 dsc_0891 dsc_0139 unnamed