Pielgrzymka do Gruzji i Armenii 22.06.2019 – 2.07.2019

W dniach od 22 czerwca 2019 r. do 2 lipca 2019 r. organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii.

Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 1000 zł.
Ilość miejsc jest ograniczona.

 

 

Dzień 1, 22.06.2019:

Zbiórka uczestników wyjazdu, przejazd na lotnisko we Wrocławiu i wylot o 6.25 do Gruzji (2 godziny przed wylotem). Przylot do Kutaisi około 11.55. Po przybyciu do Gruzji wyruszamy odkrywać jedno z najstarszych miast nie tylko Gruzji, lecz całego świata – Kutaisi. Miasto to jest związane z grecką mitologią, Argonauci szukając złotego runa dotarli właśnie tutaj. Podczas naszego zwiedzania odwiedzimy między innymi katedrę Bagrati, czy położony niedaleko miasta Monastyr Gelati, gdzie podziwiać można wspaniałe freski z XI wieku. Zobaczymy akademię Gelati, gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej i na sam koniec czeka nas wizyta przy grobie Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Po zwiedzaniu czas na posiłek i pierwszy kontakt z wyśmienitą iretetyjską kuchnią. Na nocleg przejeżdżamy do Tbilisi ( czas przejazdu ok 3.5 h – w hotelu powinniśmy być w okolicach godziny 20:00).

Dzień 2, 23.06.2019:

Śniadanie. Przejeżdżamy na zwiedzanie religijnego centrum Gruzji, starej stolicy Mcchety. Miasto to kolebka chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Następnie przejazd do Tbilisi, spacer po starówce podczas którego poznamy wszystkie najpiękniejsze miejsca. Wieczorem gruzińska supra z pokazem tańca i muzyki gruzińskiej. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3, 24.06.2019:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Gruzji Wschodniej, do regionu Kacheti znanego z produkcji wina. Po drodze zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Bodbe, gdzie pochowana jest apostołka i patronka Gruzji, św Nino. Dalej czeka na nas wizyta w uroczym miasteczku miłości Signagi, gdzie odwiedzimy lokalny targ i zapoznamy się z tajnikami produkcji gruzińskiego wina i czaczy. W tym miejscu należy zaznaczyć, że tradycja produkcji gruzińskiego wina została oficjalnie uznana i wpisana na listę UNESCO, jako najstarsza tradycja winiarska na świecie. Nigdzie na świecie nie produkuje się wina w taki sposób. Nie zabraknie oczywiście okazji, aby spróbować tych trunków, w planach mamy degustację kilku gatunków wina. Obiadokolacja oraz przejazd na nocleg do Tbilisi.

Dzień 4, 25.06.2019:

Śniadanie. Wyruszamy w kierunku wysokich gór kaukaskich. Naszym pierwszym celem jest przepięknie położona nad zbiornikiem żinwalskim,  twierdza Ananuri XVI w. Dalej wspinając się coraz wyżej po Gruzińskiej Drodze Wojennej, mijamy słynny kurort narciarski Gudauri, punkt widokowy przy przełęczy krzyżowej, będący zarazem najwyższym punktem trasy ( blisko 2400 m.n.p.m) po to by docelowo znaleźć się u podnóża mitycznej góry Kazbek.  Przed nami jeszcze tylko wjazd samochodami terenowymi 4 x 4 do monastyru świętej Trójcy Gergeti położony na wys. 2020 m. n.p.m.

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych miejsc w Gruzji. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 5, 26.06.2019:

Śniadanie. Przejazd do Armenii. Zwiedzanie pochodzącego z X wieku, wpisanego na listę UNESCO, niezwykłego klasztoru Haghpat. Następnie przejazd do malowniczego, pochodzącego z IX w. monastyru Sewanawank. Obiekt ten położony jest nad jeziorem Sevan. To jedno z największych jezior Kaukazu i zarazem jedno z najwyżej położonych jezior na świecie. Po zwiedzaniu dojazd do Erywania. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

Dzień 6, 27.06.2019:

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najważniejszych świątyń Armenii – klasztoru Geghard, skąd rozciera się przepiękny widok na szczyt Ararat. Następny punkt to świątynia Garni, jeden z nielicznych przedchrześcijańskich obiektów w Armenii, który swym wyglądem przypomina antyczne budowle. Po zwiedzaniu najważniejszych obiektów sakralnych, zwiedzamy stolicę Armenii – city-tour po Erywaniu. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

Dzień 7, 28.06.2019:

Śniadanie. Wyjazd do Gruzji, przekroczenie granicy Bawra. Zwiedzanie skalnego miasta Wardzii. Jest to miasto wykute w skałach jeszcze w XII wieku. Kompleks składa się z około 3 tys. komnat, gdzie podczas najazdów Mongołów mogło się mieścić około 60 tys. osób. Będziemy chodzić po małych, wąskich komnatach i będziemy się przemieszczać przez małe tunele, dzięki czemu poczujemy klimat tego magicznego miejsca. Nocleg i obiadokolacja w  Achalcyche.

Dzień 8, 29.06.2019:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku wybrzeża. Po drodze przystanek na fotosesję przy twierdzy Chertwisi, oraz wizyta w parku zdrojowym Borjomi, gdzie zaczerpniemy tej wyjątkowej wody prosto ze źródełka. Borjomi to jedno z najważniejszych uzdrowisk w kraju. Obiadokolacja w Kutaisi, na nocleg przejeżdżamy w okolice Batumi.

Dzień 9, 30.06.2019:

Śniadanie. Przed nami Batumi – miasto palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłych plaży. Spacer po promenadzie, czas na plażowanie i wypoczynek. Nocleg w okolicach Batumi.

opcjonalnie: godzinny rejs po Morzu Czarnym.

Dzień 10, 01.07.2019:

Po śniadaniu czas na relaks i ostatnie chwile nad morzem. Następnie przejazd w kierunku Kutaisi, po drodze odwiedzimy jeszcze jeden z najpiękniejszych kanionów Gruzji. Kanion Martvili to niezapomniane przeżycie, tym bardziej że część kanionu pokonamy łódkami. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Kutaisi.

Dzień 11, 02.07.2019:

Śniadanie. Przejazd do Kutaisi wylot o 12.25. Przylot do Wrocławia o godzinie 14.00. Przejazd na miejsce autokarem.

UWAGA: Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Termin: 22.06. – 02.07.2019
Cena: 3699 zł + 220 euro

Cena obejmuje:

 • Przelot: bagaż 1 torba o wymiarach 40 x 30 x 18 cm, oraz bagaż główny o wadze do 20 kg
 • 10 noclegów, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, Hotele 4**** lub 3***
 • Wyżywienie: 10 śniadań i 10 obiadokolacji według programu, w części miejsc wino do kolacji, wieczór gruziński z muzyką, tańcami i winem
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników, taksy klimatyczne, zwiedzanie winiarni z małą degustacją wina
 • Opiekę renomowanego pilota,
 • Opiekę miejscowego przewodnika podczas całej imprezy
 • Transport autokarem i samochodami terenowymi 4 x 4 na miejscu,
 • ubezpieczenie KL 30 000 EUR i NNW 15 000 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opłaty parkingowe i drogowe,
 • VAT-marża.

Cena nie obejmuje

 • Wydatków własnych