Parafialny Zespół Caritas

Założenia Parafialnego Caritas

Parafialny Zespół Caritas w naszej parafii pomaga wszystkim osobom, które znajdują się w potrzebie: starszym, samotnym, niepełnosprawnym, w danej potrzebie, pogubionym życiowo.

Jak pomagamy, gdzie i kiedy – nasze akcje

W sposób szczególny Parafialny Zespół Caritas w Świętym Krzyżu obejmuje swoją pomocą naszych parafian poprzez organizowanie wydawania żywności w ramach Unii Europejskiej, która miała miejsce w poprzednich latach. Organizujemy zbiórki żywności w Marketach Biedronka obecnie Markecie LIDL przed Świętami Bożego Narodzenia oraz Świętami Wielkanocnymi by przygotować paczki dla naszych parafian.

Przygotowujemy także w ramach obchodzonych Świąt Niedzieli Palmowej – Palemki, które rozprowadzamy przed kościołem oraz podczas Uroczystości MB Zielnej – kwiaty polne i zioła.

Włączyliśmy się w przygotowanie Festynu Parafialnego i nadal uczestniczymy w jego przygotowaniach, tym razem pod nazwą Festyn Świętego Antoniego.

Z kim współpracujemy

Nasza współpraca jako Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Świętego Krzyża jest bardzo szeroka. Współpracujemy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Parafialnym Zespołem Caritas z parafii pw. M.B.P i Św.Stanisława Biskupa Męczennika w Szamotułach, Szkolnym Kołem Caritas w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach, Zespołem Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szamotułach.

Z jakimi grupami parafialnymi współdziałamy by tworzyć jedność

Jako Parafialny Zespół Caritas jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi grupami i ruchami parafialnym. Pragniemy jednak wymienić te grupy z którymi współpracujemy i działamy: Krąg Biblijny, Służba Liturgiczna oraz Akcja Katolicka – Festyn Parafialny Świętego Antoniego

Teraz coś o nas o wolontariuszach tworzących Caritas – Miłość w naszej wspólnocie Parafialnej

Na czele Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Świętego Krzyża w Szamotułach stoi proboszcz ojciec Ozeasz Ossowski, zastępca Pan Marcin, członkowie wolontariusze: Pani Małgosia, Pani Beata, Pan Michał, Pani Kazimiera, Pani Gabrysia, Pan Filip

Profilaktyka Pomocy Caritas dla naszych Parafian

Od 24 marca 2023 roku uruchomiliśmy w ramach wolontariatu Caritas Pomoc – Wsparcia Pedagoga Specjalnego dla dzieci, młodzieży i rodziców oraz osób dorosłych w trudnych sytuacjach życiowych od godziny 10.30 do 12.00 w kancelarii parafialnej. Jeżeli wsparcie i pomoc pedagoga specjalnego będzie się cieszyła zainteresowaniem następne terminy zostaną ogłoszone.

Kontakt z Parafialnym Zespołem Caritas dla Parafian poprzez kancelarię parafialną zgodnie dniami i godzinami otwarcia.