Śniadanie Wielkanocne dla ubogich 2023 r.

W środę Wielkiego Tygodnia 5 kwietnia zorganizowano wspólne śniadanie dla bezdomnych, samotnych i potrzebujących wsparcia z terenu miasta i gminy Szamotuły. Uroczystość odbyła się w obiekcie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Lipowej 27 i poprzedzona była Mszą św. w intencji dobrego przeżycia nadchodzących świąt. Była również możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Spotkanie przygotowała Akcja Katolicka  naszej parafii. Środki finansowe na pokrycie zakupów przekazał Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach, Starostwo Powiatowe oraz sponsorzy zaprzyjaźnieni z parafią. Wielkanocną, tradycyjną strawę przygotowała restauracja „Niagara”, był to żurek, biała kiełbasa, sałatka warzywna z majonezem, jajka w różnych kolorach oraz chrzan i pieczywo. Ciasta otrzymaliśmy od naszych stałych darczyńców, piekarni „Adas”. O wystrój refektarza zadbały Siostry, czyli gospodarze sali. Do stołu podawały wolontariuszki z III kl. Liceum Ogólnokształcącego, i członkowie Akcji Katolickiej. Pomagali też pracownicy Jadłodajni i Domu Dziennego Pobytu.

Wśród zaproszonych gości był członek Zarządu  Powiatu Szamotulskiego pan Kazimierz Michalak, a Burmistrza MiG Szamotuły oraz OPS reprezentowała pani dyr. Iwona Lembicz-Kwatera.  Upominki, to atrakcyjne spożywcze produkty świąteczne, które zapewnią obdarowanym posiłek świąteczny.   Część zaproszonych gości miała zapewniony transport na i po spotkaniu. 

         Atmosfera spotkania była rodzinna, co podkreślali sami uczestnicy. W spotkaniu wzięło udział 60  osób, a  ponadto 20  osobom doręczono paczki następnego dnia, gdyż ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli przybyć na spotkanie. Obdarowani zostali mieszkańcy nie tylko naszej gminy. „Największym darem miłości jest obecność” i właśnie za tę obecność zarówno uczestnikom jak i organizatorom i sponsorom należą się podziękowania.

Pewnym jest, że Śniadanie Wielkanocne dla bezdomnych i samotnych wpisało się już w kalendarz tych, którym jest trudno i smutno, a po tym spotkaniu jest troszeczkę łatwiej i radośniej.

Maria Przybylska