XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

W dniach 2-3 czerwca 2023 roku do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybyli wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. To już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

Z naszej wspólnoty parafialnej uczestniczyło 8 osób wraz z opiekunem duchowym. Szlakiem klasztorów franciszkańskich: Pyzdry, Chocz, Kalisz – św. Józef, Wieluń dotarliśmy na Jasną Górę. Po zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma, rozpoczęliśmy spotkanie od Apelu Jasnogórskiego. Następnie przeżyliśmy czuwanie przed Cudownym Obrazem. Eucharystią o godz. 23:00 zakończyliśmy pierwszy dzień pielgrzymki.

W sobotę, przy wypełnionych po brzegi pielgrzymami z całej Polski Błoniach Jasnogórskich (było nas około 10 tysięcy), odśpiewaliśmy Godzinki ku czci Matki Bożej; wysłuchaliśmy konferencji Moderatora Krajowego Żywego Różańca, medytacji pierwszosobotniej i odmówiliśmy część różańca. Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy Eucharystią sprawowaną przez ks. bpa Jana Glapiaka z udziałem około 200 kapłanów z całej Polski. Szczęśliwi powróciliśmy do Szamotuł.